Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

Chirurgia dziecięca

Chirurgia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem zabiegowym (operacyjnym). Zakres odpowiedzialności chirurga dziecięcego jest bardzo szeroki, co wynika z rozpiętości wieku pacjentów, z jakimi się spotyka: ma pod opieką noworodki od pierwszej doby życia aż do nastolatków do 18 roku życia.

Wyodrębnienie chirurgii dziecięcej jako osobnej specjalizacji to znaczący postęp w medycynie. Chirurg dziecięcy doskonale zna organizm młodego człowieka i posiada wiedzę o schorzeniach charakterystycznych dla wieku dziecięcego. Niemniej ważna są także kompetencje miękkie, a więc odpowiednie podejście lekarza pozwalające mu na efektywną współpracę z małym lub młodym pacjentem. 

 

W obszarze działań chirurgii dziecięcej znajdują się schorzenia wymagające interwencji chirurgicznych, od leczenia wad wrodzonych, przez usuwanie zmian skórnych, leczenie oparzeń, szycie i opracowywanie ran, po pomoc w zakresie złamań i innych nagłych przypadków.

LEKARZ ZAJMUJĄCY SIĘ TĄ SPECJALIZACJĄ:

RezerwacjaCENNIK KONSULTACJI

Istnieje możliwość wykonania zabiegów chirurgicznych dziecięcych w Centrum Zdrowia MDM, także w znieczuleniu ogólnym.

LEKARZ KOSZT KONSULTACJI
dr Tomasz Drewniak

250 zł