Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

Onkologia kliniczna

Onkologia kliniczna to dziedzina medycyny, zajmująca się całokształtem zagadnień i tematów związanych z procesem nowotworowym.

Jest nauką o powstawaniu, budowie, rozpoznawaniu i terapii raka. Onkologia doświadczalna bada komórki nowotworowe, onkologia kliniczna natomiast poświęcona jest diagnostyce i leczeniu raka u człowieka.
 

Onkolog kliniczny zajmuje się kompleksową opieką nad Pacjentem, obejmującą proces leczenia zachowawczego od postawienia diagnozy, poprzez dobranie indywidualnej formy terapii, koordynowanie jej przebiegu oraz rehabilitację, aż po zakończeniu leczenia.

W opiece nad chorym onkolodzy korzystają z merytorycznego wsparcia lekarzy wielu innych specjalizacji: chirurgów onkologicznych, radioterapeutów, patomorfologów czy psychoonkologów. Onkologia to interdyscyplinarna dziedzina medycyny, gdyż zajmuje się nie tylko leczeniem, ale całą problematyką poprawy jakości życia Pacjentów onkologicznych oraz wsparcia emocjonalnego w chorobie nowotworowej.

CENNIK KONSULTACJI
LEKARZ KOSZT KONSULTACJI
Dr Agnieszka Guzowska

220 zł